bez

warning: Creating default object from empty value in /home/lezzet/domains/lezzetvadisi.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Bitki Buhar Kompresi

İçinde su kaynayan bir kabın üstüne yerleştirilen süzgecin içine taze veya kurutulmuş bitkiler konduktan sonra, süzgecin üstü kapanır. Bir süre sonra , yumuşamış olan bu sıcak bitkiler bir bezin üstüne yerleştirilerek, hasta organın üstüne yatırılır.

Hepsi, bir yünlü kumaşla örtülür ve başka bezlerle sıkıca sarılır. Hasta kişi üşümemelidir.Örneğin: Atkuyruğu buğu kompresleri çok etkilidir. Buğu kompresleri, iki saat veya gece boyunca hasta organın üstünde kalabilirler.

Bitki Lapası

Saplar ve yapraklar, bir tahta tabla üstünde, bir bitki lapası

haline gelene kadar merdane ile ezilir. Elde edilen lapa, bir

keten bezin üstüne yayılarak, hasta organın üstüne yatırılır,

sargı bezi ile sarılır ve sıcak tutulur. Bu lapa kompresi gece

boyunca etkilemeye bırakılabilir.

Montaj sonrası akrilik tezgah bakımı


Akrilik esaslı tezgahlar yarı mat görünümlü malzemeler olmakla beraber kullandıkça daha düzgün, daha ipeksi ve parlak bir görünüm kazanırlar.Bu nedenle montajdan hemen sonra, adeta kendi kendini yenileyen parlaklığa ve temiz görünüme kavuşmak için ilk birkaç ay ayda bir veya iki kere tezgahınızı yumuşak bezle ve aşındırıcı olamayan bulaşık kremleriyle temizleyin ve kurulamayı kağıt havlu veya yine yumuşak kuru bir bezle yapın.

Anket

Sitemizle nasil tanistiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş