Beş yıldızlı otelde oruç açmanın bedeli 30 YTL

Beş yıldızlı lüks otellerde Ramazan ayına yönelik hazırlıklar sürüyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’deki beş yıldızlı otellerde iftar açmanın maliyeti 30 YTL’den başlıyor. Zengin mönüler 165 YTL’ye kadar çıkıyor

RAMAZAN ayının yaklaşmasıyla birlikte oteller hazırlıklarını sürdürüyor. Oteller, 1 Eylül’de başlayacak olan Ramazan ayı öncesinde iftar mönülerini ve fiyatlarını belirledi. Konuklarına açık büfe ve farklı mönülerden oluşan Türk ve Osmanlı mutfağından değişik lezzetler sunacak olan oteller aynı zamanda da canlı tasavvuf müziği, davulcu ve şerbetçi gibi unsurlarla Ramazan ayı havasını yansıtacak. Bu yıl Ankara, İstanbul ve İzmir’deki otellerin iftar fiyatları ise 30 YTL’den başlayarak 165 YTL’ye kadar yükseliyor. ANKA

İSTANBUL

Çırağan Palace Kempinski iftar mönüsünü Laledan ve Tuğra temasıyla sunuyor. Otelde ayrıca açık büfe iftar mönü ve Alakart mönü de yer alıyor. Laledan ve Tuğra mönülerinde ağırlıklı olarak Osmanlı mutfağından yemekler sunulacak. Açık büfe iftar mönü fiyatı 150 YTL, alakart mönü ise 165 YTL olacak.

Ritz Carlton Otel ise tavuk döner, et döner ve her gün değişen sulu yemek çeşitleriyle konuklarını ağırlayacak. Ritz Carlton Otel’deki bir başka seçenekse açık büfe olacak. Ayrıca Ritz Carlton konuklarına boza, salep ve dondurma ikram edecek. Ritz Carlton’da iftar mönü fiyatı 99 YTL olarak belirlendi.

Barcelo Eresin Topkapı semazen gösterisi ve iftar boyunca süren canlı fasılla konuklarını ağırlayacak. İftar mönü fiyatı 55 YTL olan Eresin Topkapı’da açık büfe yemekler olacak, meşrubat, çay ve kahve ikram edilecek.

İZMİR

Crowne Plaza Otel de Osmanlı ve Türk mutfağından oluşan açık büfe iftar yemekleriyle konuklarının karşısına çıkacak. Ramazan ayı boyunca fasıl müziği eşliğinde iftar yemekleri yenilecek. Crowne Plaza’da iftar mönü fiyatı 50 YTL olacak.

Movenpick Hotel iftara grup halinde gelenlere yüzde 10 indirim uyguluyor. 33 YTL olan iftar mönüsü açık büfe yemeklerden oluşacak.

ANKARA

Swissotel’de iftar mönü fiyatları 55 YTL ile 64 YTL arasında değişirken, açık büfe iftar bölümünde 57 YTL olacak.

Hilton Oteli hazırladığı beş farklı iftar mönüsüyle konuklarının karşısına çıkacak. Hilton hazırladığı beş farklı mönüde çay, kahve, meşrubat, meyve suyu da sunacak. Mönüleri fiyatları 39 YTL ile 67 YTL arasında değişiyor.

Divan Hotel Moment Ankara, Türk-Osmanlı mutfağından değişik seçeneklerle iftar sofralarını süslüyor. Her hafta farklı bir yöre mutfağından yemekler sunacak olan Divan Hotel, Brasserie Restoran’da konuklarına Türk kahvesi, çay çeşitleri ve Divan Lokumu ikram edecek. Divan Otel Moment Ankara’da iftar mönüsünün fiyatı 49 YTL.

Aktif Metropolitan Hotel, zeytinyağlı, meze ve salata çeşitlerinden oluşan açık büfe mönüsünde her gün değişecek olan dört çeşit yöresel yemek, tel kadayıf, ekmek kadayıfı, cevizli güllaç ile çeşitlilik sunuyor. Açık büfe fiyatı 39 YTL, set mönüı 32 YTL-38 YTL.

Hazır yemekçiler ‘geç iftardan’ endişeli

YILLIK cirosu 6 milyar dolara ulaşan hazır yemek sektörü Ramazan’da iftar vaktinin mesai saati dışına kayması nedeniyle yüzde 60’a varan iş kaybı bekliyor. Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Duyuler, Türkiye genelinde hazır yemek sektöründe faaliyet gösteren firma sayısının 10 bini aştığını söyledi. Duyuler, artan enflasyon nedeniyle gıda maliyetlerinin iki kat artış göstermesi sonucu sektörün son dönemde zor günler geçirdiğini belirterek, şunları söyledi: ‘Ramazan öncesi durgunluk beklentisi endişeyi artırdı. Bu yıl iftarın mesai bitiminin sonrasına gelmesi çalışanlara yemek veremeyeceğimiz anlamına geliyor. Sektör, yüzde 60’a varan iş kaybı bekliyor. Bu da 500 milyon YTL’lik iş kaybı anlamına geliyor.’ AA

Anket

Sitemizle nasil tanistiniz?:

Son yorumlar