Diyabet

warning: Creating default object from empty value in /home/lezzet/domains/lezzetvadisi.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Yaz meyveleri kan şekerini artırır

Diyabetten korumak için önerilerde bulunan Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Temel Yılmaz, "Diyabet mevsimsel olarak ayrım göstermez. Bol sulu ve hızlı emilen yaz meyveleri kan şekerini daha hızlı artırır. Düzenli spor yapmaya ve beslenmeye dikkat edin" diyor.

Türkiye'de diyabet denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Temel Yılmaz, diyabetten ve diyabete bağlı hastalıklardan korunmak için yedi altın öneri sundu. Yılmaz, diyabetlilerin yazın dikkat etmesi gereken kurallara değindi...

KİLO VE ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPTIRIN
Kilo kontrolü sağlığın temel şartlarından biridir. Diyabette de fazla kilo, hastalığa davetiye çıkarır. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak yoğun iş temposu içinde sağlıksız beslenen ve egzersiz yapmayan herkes diyabet riski taşır. Şişmanlık oranı arttıkça, insülin hormonunun hücreye girişi bozulur ve diyabet gelişimi hızlanır.

Yulaf Ezmesi Ve Faydaları

Yulaf kandaki lipid ,kolesterol, trigliserid ve glukozu düşürür.

Sinirleri kuvvetlendirir ve yatıştırır.

Sigara ve alkol bağımlılığını önler.

Kandaki şeker oranını dengeler

Araştırmalara göre yulaf ezmesi zayıflamayı ve sağlıklı beslenmeyi sağlamasının yanı sıra obezite,diyabet ve kalp krizine engel oluyor. Yulaf ezmenize ekleyeceğiniz diğer besinlerle çok daha kolay formda kalabilirsiniz.

Anket

Sitemizle nasil tanistiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş